Lotnisko Rzeszów Jasionka

Największe cywilne lotnisko w terenie Polski południowo – wschodniej to port lotniczy zlokalizowany we wsi Jasiona, w odległości 10 km na północ od Rzeszowa. Jest ono bardzo dobrze usytuowane geograficznie z korzystnymi warunkami meteorologicznymi i klimatycznymi. Lotnisko w Jasionce prawie od samego początku istnienia podlegało stałej modernizacji i rozwojowi. Niestety niewielki terminal obecnie funkcjonujący bardzo ograniczał możliwości lotniska, dlatego też podjęto dużą inwestycję w zakresie budowy nowego terminala, co pozwoli na uruchomienie połączeń pasażerskich średniego i dalekiego zasięgu, a także transportu lotniczego. Dla pasażerów lokalizacja portu lotniczego jest bardzo korzystna, z uwagi na sąsiedztwo dwóch dróg krajowych, nr 9 w kierunku do Radomia oraz nr 19 w kierunku do Lublina.

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Sprzedaż i Rezerwacja Biletów Lotniczych:

801 005 063
32 728 30 07

Tanie Bilety Lotnicze Ryanair, Lufthansa i LOT


W przyszłości planowana jest również budowa w sąsiedztwie autostrady A4, a także drogi ekspresowej. Z miasta Rzeszowa do tego miejsca dojechać można albo własnym środkiem transportu, który pozostawić można na bezpłatnym parkingu, usytuowanym obok terminala pasażerskiego, albo autobusem komunikacji miejskiej nr „L”, łączącego port lotniczy z dworcem PKP, albo korzystając z usług taksówek. W przyszłości planowana jest również budowa linii szynobusowej z miasta. Historia lotniska sięga roku 1940, kiedy to ono powstało. Po wielu latach rozwoju i rozbudowy, a także zmian firm zarządzających, w latach 90-tych zostało przejęte przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, pod zarządami którego znajdowało się do bieżącego roku i jako jedno z nielicznych w Polsce posiada uregulowany stan formalno – prawny.

Sprawdź ofertę: Bilety Ryanair Rzeszów
Tanie przeloty z i do Rzeszowa (Anglii, Niemiec, Irlandii, Hiszpanii):
 Warszawa, Barcelona Girona, Frankfurt Hahn, Dublin, Birmingham, Bristol, East Midlands, Londyn Luton, Londyn Stansted

 

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW W RZESZOWIE

Teren portu lotniczego obejmuje obszar 650 hektarów powierzeni i skała się z pasa startowego o wymiarach 3200 metrów długości (drugi w całej Polsce) oraz 45 metrów szerokości, terminala pasażerskiego, Sali przylotów, a także dwóch dróg kołowania i pasami postoju. Przy lotnisku w Jasionce funkcjonuje od wielu lat Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, wyposażony w samoloty szkoleniowe i nowoczesne symulatory lotu. Linie lotnicze, które zapewniają pobliskim mieszkańcom połączenia powietrzne są: PLL LOT, Ryanair, a także Lufthansa. Z kolei miejscowościami, do których dolecieć można dzięki tym liniom są: Warszawa, Londyn Luton, Londyn Stansted, Bristol, Liverpool, Dublin, Birmingham, Frankfurt, a także Nowy Jork J.F. Kennedy oraz Nowy Jork Newark. Lotnisko nadal rozwija się, co można zauważyć przez podejmowane nowe inwestycje, które znacznie zwiększą jego przepustowość i dzięki czemu staje się ono coraz bardziej dostępne i atrakcyjne zarówno dla pasażerów krajowych, jak i zagranicznych.