Linie Lotnicze Lufthansa

Linie Lotnicze Lufthansa. Loty: Rzeszów - Frankfurt

Lotnisko Rzeszów Jasionka od 27 kwietnia 2009 roku uzyskało nowe połączenie lotnicze z Rzeszowa do Niemiec, do Franfurtu. Przeloty Rzeszów Frankfurt Rzeszów realizowane są 5 razy w tygodniu. Bilety na to połączenie można także zakupić w naszeym systemie oraz na naszej infolinii 801 005 063 lub:

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Linie Lufthansa

Linie lotnicze Lufthansa są obecne na terenie Lotniska Rzeszów Jasionka od 2009 roku. Przeloty z Rzeszowa do Frankfurtu oferowane są 5 razy w tygodniu. Z Frankfurtu na podróżnych z Podkarapacia czekają loty do blisko 300 miast na całym świecie. Pierwszy samolot Lufthansy wylądował w Rzeszowie 27 kwietnia 2009 roku.


Infolinia:

801 005 063

 

Linie Lotnicze Lufthansa

Lufthansa to regularnie, niemieckie linie lotnicze z portem głównym zlokalizowanym we Frankfurcie nad Menem. Linie te powstały w 1926 roku w wyniku połączenia dwóch firm  Deutsche Aero Lloyd i Junkers Luftverkehr i przyjęły nazwę Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft oraz swoją siedzibę w Kolonii. Na czas trwania II wojny światowej, działalność linii została zawieszona, a następnie wznowiono ją w połowie lat 50-tych. W wyniku nieporozumień, aż do roku 1991, linie lotnicze Lufthansa nie mogła realizowanych swoich lotów i przelotów do Berlina Zachodniego. Linie te należą również do sojuszu Star Aliance zrzeszającego 21 największych narodowych przewoźników lotniczych. Dla swoich klientów firma ta przygotowała specjalny program lojalnościowy Miles & More, umożliwiający zbieranie punktów każdorazowo za zakupiony bilet, a następnie ich wymianę na obniżki w cenach następnych biletów, bądź innych usług dodatkowych. Flota tych linii składa się z ponad trzystu samolotów marek: Boeing, Airbus, Avro, CRJ oraz MD. Ciekawostką w tym zakresie jest, iż Lufthansa jako pierwsze linie lotnicze nabyły samoloty Boeing 737 oraz jedyne, które posiadają wersję 737-100 tych samolotów. W roku 2005 linie Lufthansa połączyły się ze szwajcarskich przewoźnikiem lotniczym Swiss oraz uruchomiła jako własne tanie linie lotnicze Germanwings, oferujące tanie bilety lotnicze na tanie latanie pomiędzy samolotami realizującymi połączenia krajowe i europejskie. Cała więc grupa Lufthansa, oprócz działalności przewoźnika pasażerskiego, zajmuje się także wieloma dodatkowymi działaniami pokrewnymi, takimi jak: przewozy transportowe, służba techniczna, przewozy regionalne, usługi biura podróży, a także dostarczanie rozwiązań informatycznych dla lotnictwa. Misją działania całej organizacji jest świadczenie usług najwyższej jakości, charakteryzujących się przede wszystkim innowacyjnością, bezpieczeństwem i wytrzymałością. Polskie bazy docelowe linii Lufthansa znajdują się w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańska, a także od niedawna również w Rzeszowie. Ze stolicy Polski realizowane SA następujące połączenia: Warszawa – Berlin, Warszawa – Monachium, Warszawa – Zurych, Warszawa – Frankfurt, Warszawa – Dusseldorf oraz Warszawa – Hamburg. Z Krakowa z kolei bilety lotnicze można nabyć na połączenia do Frankfurtu, Monachium oraz Zurychu. Samoloty linii Lufthansa z Rzeszowa wylatują do Monachium, Frankfurtu oraz do Zurychu. Bilety lotnicze tych linii wykorzystać można również na trasach z Katowic do: Monachium, Dusseldorfu, Frankfurtu oraz Zurychu. W tych samych kierunkach wylatują samoloty linii z Wrocławia w Polsce. Do Frankfurtu, Monachium i Zurychu dolecieć można zaś samolotami z Poznania oraz z Gdańska. Inne miejsca docelowe samolotów linii Lufthansa lecą z bądź do wszystkich krajów europejskich, a także do wielu miejscowości w Afryce, Azji, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz Australii.